Twee christenen uit Pakistan vrijgelaten
Pakistan – Pakistan heeft twee christenen na maandenlange gevangenschap vrijgelaten. Het gaat om een 74-jarige man en een 30-jarige vrouw. Dat meldde Compass Direct News donderdag.
De man werd in juni 2010 opgepakt op basis van Pakistans blasfemiewet. De wet wordt vaker gebruikt om christenen te vervolgen. De bejaarde Rehmat Masih werd ervan beschuldigd de profeet Mohammed te hebben beledigd in een conflict over grondbezit met een lokale moslimleider. Na achttien maanden gevangenschap werd hij nu vrijgelaten.
De zwangere Salma Emmanuel werd door de vrouw bij wie ze in huis werkte beschuldigd van diefstal. Emmanuel moest na mishandeling in kritieke toestand in het ziekenhuis worden opgenomen. Het leven van haar ongeboren kind kwam ook in gevaar. Ze kwam in december op borgtocht vrij en is nu vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs. Wel zijn Emmanuel en haar man allebei hun baan kwijt.
BronReformatorisch Dagblad