Help onze vervolgde broers en zussen in Noord-Korea

Lisa en Arwin
Actie einddatum: zaterdag 19 september 2026

Noord-Korea staat al jarenlang op de eerste plaats van de Ranglijst Christen­vervolging van Open Doors. Het hebben van een Bijbel is een misdaad en veel christenen zijn gevangen in strafkampen onder afschuwelijke omstandigheden. In deze totalitaire staat houden de leiders hun bevolking voortdurend in de gaten. Er zijn ook christenen die konden vluchten naar China of Zuid-Korea en vluchtelingen die daar tot geloof gekomen zijn. Met deze actie wil ik hen graag helpen. Door zelf dit najaar met een groep naar Zuid-Korea te reizen, hen te ontmoeten en voor hen en hun land te bidden. Maar eveneens door hen financieel te ondersteunen. Het ingezamelde bedrag komt volledig ten goede aan gevluchte Noord-Koreanen (je betaalt dus niet voor deze reis).

Waarom kom ik in actie?

Al decennia lang leven christenen in Noord-Korea in zware verdrukking. Met deze actie vraag ik aandacht voor hun situatie, hoop ik hen te helpen en samen voor hen te bidden. Het geld wordt besteed aan:

– het verspreiden van voedselpakketten en noodhulp
– het geven van trainingen en trainingsmaterialen
– het verspreiden van christelijke lectuur
– de opvang van vluchtelingen

Help onze vervolgde broers en zussen in Noord-Korea Betaal QR Code

Veilig

Makkelijk

Snel

Deel deze actie

Donaties

Veelgestelde vragen

Is mijn donatie aan Open Doors fiscaal aftrekbaar?

Ja, meestal wel. Je donatie via het actieplatform gaat rechtstreeks naar Open Doors. Omdat wij een ANBI‑status hebben, is je gift aftrekbaar bij de inkomsten- of vennootschapsbelasting. 

Let op: koop je iets als tegenprestatie (bijvoorbeeld koekjes, armbanden of andere producten), dan ziet de Belastingdienst dit niet als een gift en is het bedrag niet aftrekbaar.

Ben je actievoerder? Informeer je sponsors hierover, zodat zij weten wanneer hun bijdrage wel of niet aftrekbaar is.

Kan ik een actie aanmaken voor een specifiek doel?

Ja, dat kan. Je kunt bij het aanmaken kiezen voor welk doel je geld gaat inzamelen. Onze voorkeur gaat uit naar het doel ‘waar meest nodig’, omdat het per dag kan verschillen waar jouw bijdrage het hardst nodig is om de vervolgde kerk te versterken. Je kunt ook kiezen om geld in te zamelen voor een specifiek project. Op dit moment is dat voor vervolgde christenen in Sub-Sahara Afrika. 
 
In Sub-Sahara Afrika worden duizenden christenen getroffen door extreem geweld. Huizen en kerken worden verwoest, gezinnen raken alles kwijt en velen kampen met fysieke en mentale wonden. Met jouw gift helpt Open Doors hen met onderdak, voedsel, kleding, medische zorg, onderwijs, traumazorg en een Bijbel.

Wil je meer uitleg over hoe je een actie aanmaakt, lees dan onze handleiding.

Hoelang duurt het voordat een donatie zichtbaar is in de teller op een actiepagina?

Wanneer je via het donatieformulier op een actiepagina een donatie hebt gedaan, is de donatie over het algemeen binnen een paar minuten verwerkt in de teller op de actiepagina.

Doneer je via de QR-code op een actiepagina, dan kan het tot maximaal 1 uur duren voordat je donatie is verwerkt in de teller op de actiepagina.

Ik ga met Open Doors op reis naar Mexico of Zuid-Korea. Hoe zorg ik dat de opbrengst van mijn actie naar het juiste project gaat?

Als je deelneemt aan een Open Doors-reis naar Mexico of Zuid-Korea, kies je bij het aanmaken van je actiepagina bij de vraag ‘Ik wil een’ voor: nieuwe subactie starten onder een bestaande groepsactie.

Vervolgens kies je bij de vraag ‘Onder welke bestaande groepsactie wil je een nieuwe subactie starten?’ voor de groepsactie Reis Mexico of Reis Zuid-Korea. Zo komt de opbrengst automatisch bij het juiste project terecht.

Hoelang blijft mijn actie op het actieplatform staan?

Nadat de door jou ingestelde einddatum bij het aanmaken van je actie is bereikt, blijft je actie nog 30 dagen op het actieplatform zichtbaar. Zo kunnen mensen, nadat je actie is afgelopen, toch nog een donatie doen. Na 30 dagen verdwijnt je actie automatisch van het actieplatform.

Scroll naar boven