
Het verhaal van Azura*
uit Centraal-Azië
Als vrouwen in Centraal-Azië met een moslimachtergrond ervoor kiezen Jezus te volgen, verliezen ze vaak alles wat hen dierbaar is. Vrienden, familie, hun echtgenoot – vaak komen ze lijnrecht tegenover hen te staan. Azura kan erover meepraten – maar ze deelt allereerst haar grote vreugde.
Op de foto bovenaan dit bericht zie je namelijk hoe Azura gedoopt wordt. “Op dit moment heb ik heel lang gewacht”, vertelt ze dankbaar. “Het moment dat ik gedoopt kon worden en mijn leven volledig aan Jezus Christus kon toewijden!”
Paria
Azura’s doop is een vreugdevol moment in een leven vol lijden. “Toen ik christen werd, veranderde mijn leven drastisch”, vertelt ze. “Ik kreeg problemen binnen mijn gezin, mijn familie en op mijn werk. Mijn kinderen ontdekten dat ik christen ben en vertelden het tegen mijn man. Die kwam uit zijn werk naar huis en sloeg me hardhandig in elkaar. Toen mijn collega’s in het naaiatelier vervolgens over mijn geloof hoorden, werd ik direct ontslagen. Ik werd een paria in mijn dorp, mijn familie en op mijn werk.”
Dat iedereen die ze liefhad ineens vijandig tegenover haar stond, was ontzettend moeilijk voor Azura. “Mijn hart was een open wond, die heel veel pijn deed”, deelt ze. “Maar ik bad voortdurend, ik las de Bijbel en woonde geheime huiskerkdiensten bij. Stukje bij beetje vulden vrede, hoop en geloof mijn hart. Ik wist dat ik op de juiste weg was – en niemand die me daar nu nog vanaf kan brengen!”
*Schuilnaam
Dank- en gebedspunten
- Dank God dat Azura, ondanks vervolging, hoop en vrede vindt in haar geloof.
 - Bid dat Azura een nieuwe familie vindt in haar huiskerk. Bid ook dat haar eigen familie en dorpsgenoten haar weer gaan accepteren en dat ze openstaan voor het evangelie.
 - Vraag om moed en bescherming voor Azura en andere christelijke vrouwen in Centraal-Azië. Veel van hen bevinden zich in dezelfde situatie als Azura.