Eritrese overheid arresteert christenen tijdens bijeenkomsten

Eritrea

Minstens 45 christenen in Eritrea zijn gearresteerd tijdens een huiskerkdienst en een bruiloft. De autoriteiten grijpen de coronacrisis aan om hun greep op Eritrese christenen te vergroten.

In april overviel de politie een huiskerkbijeenkomst in Mai Chehot. Vijftien christenen werden gearresteerd en afgevoerd naar het politiebureau. Korte tijd daarna werden ze opgesloten in de Mai Serwagevangenis. Volgens Amnesty International zitten er twee keer zoveel personen gevangen in deze gevangenis dan de bepaalde capaciteit. Gevangenen slapen om de beurt op de vloer omdat er te weinig ruimte is. Ook zijn er maar twintig toiletten beschikbaar.

Eind juni werden dertig christenen gearresteerd tijdens een christelijke bruiloft. Ook dezen zijn opgesloten.

Berhane Asmelash, directeur van Release Eritrea, zei tegen Christian Solidarity Worldwide (CSW) dat de aanhoudingen niets met corona-maatregelen te maken hebben. “De overheid beweert dat de arrestaties te maken hebben met de beperkingen rond het coronavirus. Maar het optreden van de politie is veel te hardhandig. Waarom worden ze onder zulke omstandigheden gevangen gezet? Waarom kregen ze geen boete of een waarschuwing?”

Sinds het begin van de coronapandemie vinden mensenrechtengroepen in het land dat de overheid de situatie niet goed aanpakt. Ashmelash benoemt de zorgelijke situatie van de 48.000 gevangenen in het land. Onder hen zijn vele christenen die vaak al tien jaar of langer vast zitten. Gevangenen krijgen geen voedsel en zijn afhankelijk van familie om hen voedsel te brengen. Vanwege de lockdown is er geen bezoek mogelijk. “De regering vraagt zelfs de bevolking om geld te doneren om het virus te bestrijden.”

Volgens de mensenrechtenorganisatie Red Sea Afar hebben de autoriteiten voedselhulp in beslag genomen en zijn nog meer ziekenhuizen in het land gesloten. In juni 2019 werden alle katholieke klinieken en ziekenhuizen door de overheid gesloten.

Bron: CSW, Open Doors, Amnesty International

Inspiratiemail

Wil je ook graag via de e-mail op de hoogte gehouden worden van komende Open Doors-evenementen en nieuws uit de vervolgde kerk? Schrijf je in en ontvang elke maand de inspiratiemail van Open Doors. 

Deel dit

Gerelateerd nieuws

Ruth uit Nigeria 14 april 2026

Twaalf jaar in onzekerheid: moeder Ruth uit Nigeria over haar twee ontvoerde dochters

“Wat me het meest pijn doet, is dat ik niet weet of ze nog leven of vermoord zijn. Anderen hebben hun eigen kinderen al wel gezien… Ik bid God om duidelijkheid: dat ik met mijn eigen ogen kan zien of ze nog leven of dat ik hoor dat ze gestorven zijn.” Aan het woord is Ruth, moeder van twee meisjes die twaalf jaar geleden werden ontvoerd in Chibok, Nigeria. “Hun namen zijn Godiya Bitrus en Hauwa Bitrus.” Godiya is haar dochter en Hauwa haar stiefdochter.

Lees meer
6 maart 2026

Iran: Tussen bommen en Gods beloften

Iraanse christenen bidden en vasten al lange tijd voordat de strijd losbarstte. Zij rouwden om de onderdrukking door de regering en haar harde optreden tegen demonstrerende burgers waarbij duizenden mensen omkwamen. Die gebeden gaan door en krijgen een nog grotere urgentie door de huidige strijd en de onzekere toekomst. Gelovigen vragen God om vrijheid, gerechtigheid, moed, vrede en verlossing voor hun natie. 

Lees meer
Ethiopië 6 maart 2026

Ethiopië: aanvallen in Oromia drijven moslims en christenen uiteen

Vorige week bestormden gewapende aanvallers een markt en herhaaldelijk een kerk in het oosten van de Arsi-zone van de Oromia-regio in Ethiopië. Bij de aanvallen werden meer dan twintig orthodoxe christenen en één islamitische bewaker gedood. In dit gebied leefden moslims en christenen lange tijd vreedzaam samen. De laatste jaren loopt de spanning door etnisch-religieuze aanvallen, achterstelling van christenen en gebrek aan bescherming door de overheid op. De twee aanvallen eind februari zijn een nieuw dieptepunt.

Lees meer
Hand in hand

Schrijf je in voor de

Maande­lijkse inspiratie­mail

Bemoedigende getuigenissen

Actuele gebedspunten

Laatste nieuws

Inspiratie voor jou

Aanmelden inspiratiemail

Aanhef

We verwerken je persoonsgegevens zorgvuldig zoals omschreven in onze privacyverklaring.

Scroll naar boven