Nieuwe glossy over Anne van der Bijl daagt christenen uit

Glossy ANNE - Zie de mens

Tijdens de Open Doors-dag op 25 oktober presenteerde Open Doors het glossy magazine ‘ANNE – Zie de mens’. Samen met uitgeverij Vuurbaak ontwikkelde Open Doors het magazine over het leven van Open-Doors oprichter Anne van der Bijl. Anne’s leven is het bewijs dat God gewone mensen kan gebruiken voor Zijn grote plannen. De glossy ‘ANNE – Zie de mens’ moedigt de lezer aan om liefdevol en met Godsvertrouwen uit te strekken naar de ander – vriend of vijand. Aan de eenmalige uitgave werkten onder meer Wilma Veen, Rikkert Zuiderveld, Jurjen ten Brinke, Ruben Timman, Ron van der Spoel en Henk Stoorvogel mee.

God gehoorzamen

Aan de hand van achtergrondverhalen, indrukwekkende beelden en opvallende citaten van Anne van der Bijl (1928-2022) gaat het magazine in op diverse thema’s, zoals geestelijke strijd, gebed, gebrokenheid en gehoorzaamheid aan Gods opdracht. Over dit laatste zegt Open Doors-directeur Marc de Graaf: “Daar ging het Anne ook altijd om: Jezus bekend maken. De dood heeft niet het laatste woord. Lijden niet. Vervolging niet. Laat die boodschap je aanvuren en deel ervan, zoals Anne deed.”

Heb je vijand lief

“De Bijbel is het boek dat je moet doen.” Deze uitspraak is kenmerkend voor Open Doors-oprichter Anne van der Bijl. De glossy belicht de lessen uit zijn woorden en daden die vandaag nog actueel en belangrijk zijn. Met radicaliteit en mensgerichtheid wist Anne van der Bijl grenzen te doorbreken. Bijvoorbeeld hoe hij vriend en vijand verbaasde toen hij Yasser Arafat, president van de Palestijnse Autoriteit, een Bijbel gaf. De glossy vermeldt hierover: “’Het evangelie kun je niet delen met je vijand,’ zei hij. En dus bestonden er voor hem geen vijanden, alleen mensen. Voor Anne betekende islam: I Sincerely Love All Muslims (ISLAM).”

De glossy is verkrijgbaar via de webshop van Open Doors en in de christelijke boekhandel.

Inspiratiemail

Wil je ook graag via de e-mail op de hoogte gehouden worden van komende Open Doors-evenementen en nieuws uit de vervolgde kerk? Schrijf je in en ontvang elke maand de inspiratiemail van Open Doors. 

Deel dit

Gerelateerd nieuws

23 oktober 2025

Samen tegen christenvervolging tijdens Walk of Hope

Uit solidariteit met vervolgde christenen liepen op donderdagavond 23 oktober 250 tot 350 mensen mee tijdens de Walk of Hope.

Lees meer
17 juni 2025

Open Doors publiceert jaarverslag

Open Doors publiceert jaarverslag. Ruim 9,5 miljoen christenen bereikt in 2024.

Lees meer
4 juni 2025

Week voor vervolgde christenen

Meer dan 380 miljoen christenen wereldwijd hebben te maken met discriminatie en vervolging, vanwege hun geloof in Jezus. Een deprimerend en nauwelijks te bevatten getal óf een bron van verhalen van hoop, te midden van de heftige situaties? Tijdens de Week voor vervolgde christenen slaan de vier organisaties Friedensstimme, HVC, Open Doors en SDOK weer de handen ineen om kerken en christenen in Nederland te inspireren en aan te moedigen met verhalen en lessen van vervolgde christenen.

Lees meer
Hand in hand

Schrijf je in voor de

Maande­lijkse inspiratie­mail

Bemoedigende getuigenissen

Laatste nieuws

Inspiratie voor jou

Aanmelden inspiratiemail

Aanhef
Scroll naar boven