Indiase predikant bij zijn huis vermoord

Indische vlag

Dominee Yalam Shankar uit Anganpalli (in de Indiase deelstaat Chhattisgarh) is donderdagavond dood naast zijn huis aangetroffen. Hij is vermoord, volgens lokale media door naxalieten, een maoïstische rebellengroep.

Shankar had de afgelopen maanden diverse bedreigingen ontvangen in de vorm van brieven en pamfletten. In januari trof hij pamfletten aan op de deuren van zijn huis en verspreid in zijn woning.

De dreigbrieven bevatten zijn naam en de naam van een andere predikant, naast die van ongeveer 27 gelovigen en voorgangers in die regio. In een van de pamfletten stond dat als de voorgangers iemand in Chhattisgarh tot het christelijk geloof zouden bekeren, zij dan zouden worden gedood. De dreigbrief was ondertekend door de naxalieten, een gewelddadige maoïstische rebellengroep in India.

Ondanks dit dreigement bleef Shankar zijn pastorale werk uitvoeren. Hij zei volgens getuigen altijd dat “zelfs als ik mijn leven verlies, dan zal ik niet stoppen met het dienen van de Heer”. India staat op de tiende plaats op de Ranglijst Christenvervolging.

Om voor te bidden

  • Bid om troost voor de nabestaanden van dominee Shankar.
  • Bid voor de christenen in Chhattisgarh die getraumatiseerd zijn en in angst voor rebellen leven.
  • Bid dat de Indiase autoriteiten opkomen voor de grondwettelijke godsdienstvrijheid in hun land en de christelijke minderheid in bescherming nemen.

Inspiratiemail

Wil je ook graag via de e-mail op de hoogte gehouden worden van komende Open Doors-evenementen en nieuws uit de vervolgde kerk? Schrijf je in en ontvang elke maand de inspiratiemail van Open Doors. 

Deel dit

Gerelateerd nieuws

Beeld uit een parade in India 24 september 2025

Nieuwe wetgevingen onderdrukken christenen in India

Update 2 oktober 2025: Toename van aanvallen in de staat Rajasthan sinds de nieuwe antibekeringswetten.

Lees meer
India 4 maart 2025

Goed nieuws uit India: demonstratie van 1 maart werd afgeblazen

Na oproepen tot geweld tegen ‘koeienslachters’ vreesden Indiase christenen in vier dorpen in Chhattisgarh en ook daarbuiten het ergste. Maar dankzij internationale aandacht en druk en gebed werd de gewelddadige demonstratie afgeblazen en bleef het rustig.

Lees meer
27 februari 2025

Urgent gebed: Indiase christenen in Chhattisgarh vrezen gewelddadige demonstratie op 1 maart 

Christenen in India vragen om jouw gebed nadat opnames van toespraken viraal zijn gegaan waarin wordt opgeroepen tot geweld tegen ‘koeienslachters’ tijdens een demonstratie op 1 maart. Gelovigen zijn bezorgd omdat in de toespraken christenen in de deelstaat Chhattisgarh in een adem genoemd worden met het slachten van koeien.  In het hindoeïsme zijn koeien heilige dieren en sommige Indiase deelstaten verbieden daarom ook het slachten van koeien. Hindoeïstische extremistische groepen […]

Lees meer
Hand in hand

Schrijf je in voor de

Maande­lijkse inspiratie­mail

Bemoedigende getuigenissen

Laatste nieuws

Inspiratie voor jou

Aanmelden inspiratiemail

Aanhef
Scroll naar boven