Vijf christenen vermoord in Nigeria

Vijf christenen in Nigeria zijn geëxecuteerd door een islamitische groep, nadat ze waren ontvoerd op kerstavond uit hun dorp in het noordoosten van Nigeria. Een wrede herinnering waarom Nigeria dit jaar steeg naar de top-10 in de Ranglijst Christenvervolging. Omdat deze donderdag een dag van gebed voor vervolgde Nigeriaanse christenen is, brengen we de situatie van christenen in dit land onder de aandacht. 

De Islamitische Staat West Afrika (ISWAP), een splinterpartij gelieerd aan Boko Haram, viel op kerstavond het dorp Garkida aan in de provincie Adamawa. De daders stalen bezittingen en zetten huizen in brand. IS zette een video met de executie op haar eigen mediakanaal Amaq. Daarop is te zien hoe de slachtoffers van achteren worden neergeschoten. Elk van de slachtoffers noemt zijn naam en verklaart dat hij christen is, daarna krijgen ze een voor een de kogel. Het gaat om deze mannen: Barka Wasinda (58), Dauda Hyellakuri Tarfa age (37), Sunday Zakama (43), Kukawa Joseph (14) en Mane Nasuru Buba (37).

Een Open Doors-leider uit Nigeria laat weten dat de vier mannen en de jongen lid waren van een kerk. Een paar dagen eerder hadden ze nog gezamenlijk een kerkdienst bezocht. ‘’Dit is bedoeld als een waarschuwing naar andere christenen. De videobeelden van de executie die IS naar buiten zijn gebracht, herinneren ons aan andere video’s die we hebben gezien”, zegt Illia Djadi, Open Doors-specialist voor Afrika. “Denk aan de onthoofding van de Koptische christenen door IS in februari 2015. Dit is hetzelfde scenario.” Volgens hem is de brute moord onderdeel van de communicatiestrategie van de islamistische groep. 

“Ze vallen christelijke dorpen rechtstreeks aan”, zegt Djadi. “Vergeet niet dat deze groepen een kalifaat willen invoeren met de shariawet als basis. Christenen zijn hun belangrijkste doelwit.” 

Open Doors roept de wereldwijde kerk op om naast de families van deze slachtoffers te staan. “Bid voor hen, om dapper te zijn in hun rouwperiode. Bid dat ze genade mogen ontvangen om de Here God ondanks alles te vertrouwen. Bid dat christenen in deze dorpen die verder moeten met hun leven, ondanks alles sterk mogen staan in hun geloof. Bid dat ze de hoop niet zullen verliezen en standvastig mogen zijn in hun geloof.” 

Inspiratiemail

Wil je ook graag via de e-mail op de hoogte gehouden worden van komende Open Doors-evenementen en nieuws uit de vervolgde kerk? Schrijf je in en ontvang elke maand de inspiratiemail van Open Doors. 

Deel dit

Gerelateerd nieuws

Laat de 7 christelijke leiders in Eritrea vrij 28 augustus 2025

20 jaar gevangenschap van 7 christelijke leiders in Eritrea moet stoppen.

De boodschap van de coalitie Voices4Justice, waar Open Doors ook bij aangesloten is, is niet voor meerdere uitleg vatbaar: laat de 7 christelijke leiders die al meer dan 20 jaar in Eritrea gevangen zitten vrij! Op 22 augustus – de internationale dag ter herdenking van slachtoffers van geweld op grond van religie of levensovertuiging – werd deze internationale actie gelanceerd. De oproep is gericht aan de Eritrese regering om een einde te maken aan deze onrechtmatige vrijheidsberoving. Ook westerse regeringsvertegenwoordigers worden benadert om te kijken of er diplomatieke druk op Eritrea gezet kan worden.

Lees meer
Aanval Boko Haram 22 augustus 2025

Stop met negeren olifant in de kamer bij geweld Nigeria

In juni dit jaar waren zij het toneel van gewelddadige aanvallen van Fulani militanten. In totaal kwamen meer dan 200 mensen om het leven. Of beter gezegd: werden meer dan 200 mensen vaak op brute en bloederige wijze vermoord. Met machetes aan stukken gehakt, met AK47’s neergeschoten, opgesloten in hun huizen en levend verbrand. Met als finishing touch voorraadschuren die in brand werden gestoken, om er zo voor te zorgen dat overlevenden met lege handen achterbleven. Natuurlijk haalde dit uitgebreid het nieuws: als strijd tussen herders en boeren, gewapende bendes die onheil aanrichten, gewelddadige incidenten of gewoon als conflict. Natuurlijk wordt er in de berichtgeving ook gezocht naar oorzaken. Het gaat dan om herders die door klimaatverandering en verwoestijning op drift zijn geraakt en op zoek zijn naar grasland voor hun vee. Het wordt neergezet als conflict om land: tussen herders en boeren. Of juist etniciteit, overbevolking, armoede en slechte toekomstperspectieven voor de overwegend jonge bevolking worden naar voren gebracht. Waarbij de regering goedwillend is maar vaak helaas niet bij machte om op het juiste moment ter plekke te zijn.

Lees meer
Aanval Nigeria 18 juni 2025

Slachtpartij juni 2025: honderden doden en duizenden op de vlucht in Benue, Nigeria

De afgelopen twee weken komen er gruwelijke berichten uit Nigeria binnen.

Lees meer
Hand in hand

Schrijf je in voor de

Maande­lijkse inspiratie­mail

Bemoedigende getuigenissen

Laatste nieuws

Inspiratie voor jou

Aanmelden inspiratiemail

Aanhef
Scroll naar boven