Nigeria dreigt weg te zinken in geweld

Verwoeste kerk in Nigeria

Jihad Analytics, een adviesbureau dat gegevens over jihadistische aanslagen zowel fysiek als online onderzoekt, publiceerde op 8 april jl. een verontrustend rapport: in Nigeria zijn sinds januari 2022 zeker 162 aanslagen van Islamitische Staat (ISWAP) geregistreerd.

Daarnaast zijn er nog andere extremistische islamitische groepen en andere gewapende bendes actief. Een voorbeeld van 4 april: Fulani-herders vielen een christelijke nederzetting in Bassa aan. Drie mensen werden vermoord en een raakte gewond. De Fulani staken behalve de lokale kerk 25 huizen en veertig schuren in brand.

Frans Veerman, hoofd Research Ranglijst Christenvervolging van Open Doors, zegt hierover: “Nigeria verkeert in een staat van chaos. Veel grote internationale media erkennen niet dat een groot deel van het geweld – vooral, maar niet uitsluitend gericht tegen christenen – wordt gepleegd door Fulani-militanten. Het gaat vaak om weinig in het oog springende aanvallen op gemeenschappen, zoals uit onderzoek als van Jihad Analytics blijkt. Over het algemeen gaat de aandacht van de media uit naar wat Boko Haram doet en wordt over de destructieve acties van Fulani-militanten veel minder gerapporteerd.”

Internationale druk

Er moet, zo zegt Veerman, “meer internationale druk worden uitgeoefend op de regering-Buhari om alle burgers te beschermen, ongeacht hun religieuze achtergrond. Maar als de Fulani-aanvallen grotendeels worden genegeerd, zal die druk zwak en ineffectief zijn.”

Open Doors is op 19 april samen met het online medium CIP een crowdfundingsactie begonnen om minimaal acht verwoeste kerken in Nigeria weer op te bouwen. Het dichtbevolkte West-Afrikaanse land staat op de zevende plaats van de Ranglijst Christenvervolging.

Inspiratiemail

Wil je ook graag via de e-mail op de hoogte gehouden worden van komende Open Doors-evenementen en nieuws uit de vervolgde kerk? Schrijf je in en ontvang elke maand de inspiratiemail van Open Doors. 

Deel dit

Gerelateerd nieuws

Aanval Nigeria 18 juni 2025

Slachtpartij juni 2025: honderden doden en duizenden op de vlucht in Benue, Nigeria

De afgelopen twee weken komen er gruwelijke berichten uit Nigeria binnen.

Lees meer
Nigeria 4 juni 2025

Aanhoudende moordpartijen in centraal Nigeria

Meer dan veertig mensen werden vermoord in een serie aanvallen van militante Fulani’s eind mei in Gwer West, deel van bisdom Makurdi in de staat Benue.

Lees meer
Kapot huis in Plateau State 15 april 2025

Nigeria: christenen in deelstaat Plateau keer op keer slachtoffer militante Fulani’s

Afgelopen zondagnacht was het weer gruwelijk mis in de deelstaat Plateau in Centraal-Nigeria. Bijna vijftig mensen werden vermoord in een christelijke gemeenschap in het gebied Bassa. Een lokale contactpersoon vertelde dat “43 mensen werden gedood, verschillende huizen werden platgebrand met mensen er nog in”. Later werd dit getal bijgesteld naar 49 en waarschijnlijk loopt het nog verder op. Dit is afgezien van de gewonden die nog niet bekend zijn. Volgens de bewoners waren de daders islamitische Fulani militanten.” Wat een tijd van contemplatie en viering onderweg naar Pasen zou moeten zijn, is veranderd in een tijd van chaos en angst.

Lees meer
Hand in hand

Schrijf je in voor de

Maande­lijkse inspiratie­mail

Bemoedigende getuigenissen

Laatste nieuws

Inspiratie voor jou

Aanmelden inspiratiemail

Aanhef

Scroll naar boven