Charity staat er als moeder alleen voor

Nigeria verven

Herinner je je het verhaal van Charity uit Nigeria nog? Drie maanden geleden vroegen we je voor haar te bidden. Boko Haram-strijders ontvoerden Charity en hielden haar drie jaar lang gevangen. Na haar vrijlating duurde het erg lang voordat haar man haar weer accepteerde. Een traumatraining hielp bij het herstel van hun relatie.

Begin deze week kreeg Charity opnieuw een klap te verwerken: haar man overleed maandag aan een nieraandoening bij gebrek aan behandelingsmogelijkheden. Met zes kinderen staat Charity er nu alleen voor in het vluchtelingenkamp waar het gezin woont.

Gebedspunten

  • Bid om Gods troost en steun voor Charity en haar kinderen.
  • In het vluchtelingenkamp is nauwelijks toegang tot basisvoorzieningen als schoon water en voedsel. Bid dat de Here God voorziet in de behoeften van Charity en haar gezin.
  • Bid om vrede in Noord-Nigeria, zodat Charity en anderen naar huis kunnen.

Inspiratiemail

Wil je ook graag via de e-mail op de hoogte gehouden worden van komende Open Doors-evenementen en nieuws uit de vervolgde kerk? Schrijf je in en ontvang elke maand de inspiratiemail van Open Doors. 

Deel dit

Gerelateerd nieuws

10 september 2026

In Nigeria worden elke dag 9 christenen vermoord – is dat christenvervolging?

Afgelopen jaar werden in Nigeria iedere dag gemiddeld negen christenen gedood. Toch klinkt de vraag: is er wel christenvervolging in Nigeria?

Lees meer
3 september 2026

Nigeria: eind vorig jaar 2,5 keer zoveel burgers ontvoerd

Uit onderzoek blijkt dat het geweld in Nigeria weer toeneemt. Open Doors laat dit zien in het onderzoeksverslag ‘Nigeria at the crossroads’.

Lees meer
De ernstig verzwakte Victoria na 120 dagen gevangenschap 17 augustus 2026

Ernstig verzwakte vrouw ontsnapt aan ontvoering Fulani-militanten

Op Paaszondag vielen Fulani-militanten het dorp Ariko (Nigeria) aan, terwijl christenen in de kerk samenkwamen. Meer dan 35 kerkgangers werden ontvoerd, waaronder Victoria en haar kinderen. Hoewel ernstig verzwakt, lukte het Victoria op 1 augustus te ontsnappen.

Lees meer
Hand in hand

Schrijf je in voor de

Maande­lijkse inspiratie­mail

Bemoedigende getuigenissen

Actuele gebedspunten

Laatste nieuws

Inspiratie voor jou

Aanmelden inspiratiemail

Aanhef

We verwerken je persoonsgegevens zorgvuldig zoals omschreven in onze privacyverklaring.

Scroll naar boven