Opnieuw terreuraanslagen tegen kerken in Nigeria

Spelende kinderen in Nigeria

Bij aanslagen op drie kerken in Kajuru, in het noorden van Nigeria, zijn ten minste drie doden gevallen en zeker dertig kerkgangers ontvoerd. Dat hebben de autoriteiten bevestigd. Het is de zoveelste aanslag op kerken in een reeks deze maand. 

De herhaalde aanvallen op voornamelijk christelijke boerengemeenschappen zorgen voor paniek en angst in de deelstaat Kaduna. De deelstaatregering stelt dat ‘terroristen en bandieten’ achter het geweld zitten, maar veldpartners van Open Doors geloven dat het om etnische Fulani gaat. Zij zaaien angst door ontvoering en verkrachting, beroven huizen en verdrijving de lokale bevolking van hun land en uiteindelijk uit het gebied.  

Gewapende daders op motorfietsen vielen zondagochtend twee katholieke kerken en de Maranatha-baptistengemeente in het dorp Rubu aan. De diensten waren toen net begonnen. Drie kerkgangers werden vermoord, twee raakten gewond en zijn meer dan dertig gelovigen ontvoerd.  

Samuel Aruwan, belast met binnenlandse veiligheid voor het ministerie van Binnenlandse Zaken, bevestigde dat er drie doden zijn gevallen, “een man en een nog te identificeren vrouw zijn gewond geraakt. De bandieten plunderden winkels en voerden waardevolle spullen weg uit de dorpen.” 

Reeks  

Eerder deze maand, op 5 juni, hadden gewapende mannen twee andere kerken en dorpen op soortgelijke wijze overvallen. Ze legden de kerken in de as en brachten zeker 32 inwoners om het leven. Omdat er een helikopter tijdens de aanval aanwezig was, zorgde dat voor extra paniek. Veel inwoners dachten dat het toestel betrokken was bij de aanval. Het bleek echter te gaan om een luchtmachthelikopter die verbrande huizen had waargenomen en de overvallers aanviel vlak voordat zij zich terugtrokken. Kort erna arriveerden grondtroepen in het gebied. 

In het relatief rustige zuidwesten van Nigeria vermoordden gewapende mannen tijdens Pinksteren ruim zeventig gelovigen. De aanslag op de katholieke kerk schokte veel Nigerianen, net als de christelijke gemeenschap wereldwijd. Paus Franciscus riep op te blijven bidden voor de nabestaanden en Nigeria. Het Afrikaanse land staat op de zevende plaats van de Ranglijst Christenvervolging.

Inspiratiemail

Wil je ook graag via de e-mail op de hoogte gehouden worden van komende Open Doors-evenementen en nieuws uit de vervolgde kerk? Schrijf je in en ontvang elke maand de inspiratiemail van Open Doors. 

Deel dit

Gerelateerd nieuws

14 januari 2026

Ranglijst Christenvervolging 2026 laat schokkend beeld zien

Het aantal zwaar tot extreem vervolgde christenen stijgt opnieuw, Syrië is terug in de top-10 en in Sub-Sahara Afrika zijn geweld en straffeloosheid aan de orde van de dag. Dit zijn enkele van de verontrustende conclusies van de Ranglijst Christenvervolging 2026.

Lees meer
Fasil en Ezana uit Ethiopië 24 december 2025

1 op 7 christenen viert Kerst onder druk en dreiging  

Vervolgde christenen, van oost tot west, vragen het wereldwijde Lichaam van Christus om extra gebed tijdens de komende kerstdagen. 

Lees meer
3 december 2025

Kan Nederland iets doen tegen het geweld in Nigeria?

Ons bereiken steeds meer berichten over jihadistisch geweld in Nigeria. Wat kunnen wij, vanuit West-Europa, doen tegen dit geweld?

Lees meer
Hand in hand

Schrijf je in voor de

Maande­lijkse inspiratie­mail

Bemoedigende getuigenissen

Laatste nieuws

Inspiratie voor jou

Aanmelden inspiratiemail

Aanhef
Scroll naar boven